Skip to main content

P očas zimy prichádza aj čas na pravidelnú údržbu vášho vozidla. Ak máte radi bezproblémové jazdy, mali by ste venovať zvýšenú pozornosť niektorým kľúčovým údržbovým úkonom. Jedným z nich je výmena olejov a filtrov. Tieto úkony zabezpečia správne fungovanie motora a zvýšia jeho životnosť. Správna údržba vozidla v zime je kľúčová pre vašu bezpečnosť a pohodlie počas náročných zimných mesiacov.

Dôležitosť výmeny oleja pre správne fungovanie motora

Výmena oleja je nevyhnutná, pretože olej sa postupom času znečisťuje, stráca svoje mazacie vlastnosti a stáva sa neefektívnym. To môže viesť k vysokému opotrebovaniu súčiastok motora a tým aj k vysokým nákladom na opravu.

Odporúčame vám meniť olej každých 5 000 až 10 000 kilometrov, v závislosti od typu vozidla a podmienok jazdy. V prípade, že používate vozidlo v náročných podmienkach, ako je jazda v zime alebo po prašných cestách, odporúčame meniť olej častejšie.

Pri výmene oleja je dôležité použiť správny typ oleja pre vaše vozidlo. Použitie nesprávneho typu oleja môže mať negatívny vplyv na jeho výkon a životnosť. V našom autoservise vám radi pomôžeme s výberom správneho oleja pre vaše vozidlo.

Okrem výmeny oleja je tiež dôležité vymeniť filtre. Filtre zabezpečujú, že nečistoty sa neobjavia v motore a sú dôležité pre jeho správne fungovanie. Výmenu filtrov odporúčame každých 20 000 až 40 000 kilometrov, opäť v závislosti od typu vozidla a podmienok jazdy.

Pravidelná údržba zabezpečuje bezproblémové jazdy v zime i po celý rok

Pravidelná údržba vozidla vám nielen môže ušetriť peniaze na opravách, ale aj zabezpečí, že vaše vozidlo bude vždy pripravené na bezproblémové jazdy. Takisto zabezpečuje dlhú životnosť vášho vozidla a minimalizuje riziko vzniku vážnych problémov.

Okrem výmeny oleja a filtrov je tiež dôležité pravidelne kontrolovať a prípadne vymieňať iné súčasti vozidla, ako sú brzdy, pneumatiky a batéria. Pri jazde v zime by ste mali byť zvlášť opatrní a sledovať stav týchto súčastí, aby ste minimalizovali riziko nehody.

V našom autoservise sa zameriavame na poskytovanie kvalitných služieb pri údržbe a opravách vozidiel. Ak máte nejaké otázky alebo potrebujete poradiť, radi vám pomôžeme. 

Pravidelná údržba vozidla nie je len nutnosťou, ale aj investíciou do bezpečnosti a dlhodobej spoľahlivosti vášho vozidla. Nezanedbávajte túto dôležitú úlohu a užite si bezproblémovú jazdu v zime aj počas celého roka.

Rezervujte si miesto už dnes na https://visblee.sk/moj-servis